2017/11/05
Z dumą informujemy, że znane i lubiane Radio AKADERA zostało Patronem Medialnym naszej zbiórki !

2017/10/28

Dzięki uprzejmości dyrekcji Outlet Center w Białymstoku (ul. Władysława Wyszyńskiego 67) mogliście na jego terenie spotkać nas podczas Zlotu Foodtrucków.  Pogoda co prawda nie była po naszej stronie, mimo to- było warto! Każda rozdana ulotka i każda rozmowa przybliża nas co celu ! Dziękujemy  wszystkim za zainteresowanie naszą zbiórką:

https://polakpotrafi.pl/projekt/hermes-hybrydowy-naped-wozka-inwalidzkiego

2017/10/27

Do biegu, gotowi, START!!!

To już dziś- rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na portalu crowdfundingowym Polak Potrafi!  Naszym celem jest zebranie funduszy na rozwój i wprowadzenie na rynek nowej, lepszej wersji HERMESA  

2017/10/23

SCALE-UP, czyli rośnijcie!

23 październik 2017- czyli kolejna ważna data w życiu projektu Hermes! Właśnie dziś otrzymaliśmy wieści o zakwalifikowaniu naszej spółki do programu SCALE UP prowadzonego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Dzięki niemu korzystać będziemy mogli z wielu szkoleń, które pozwolą nam na optymalizację, przyspieszenie i wzrost efektywności naszej pracy nad Hermesem. Ponadto to bezcenne konsultacje z osobami, które w biznesie są autorytetami i podzielą się z nami swoją wiedzą. Przełoży się to na jakość, którą chcemy Wam przekazać razem z naszym produktem.

2017/10/16

Zainteresowanie projektem wciąż rośnie, tym razem kilka słów o najlepszych START-UP'ach Ziemi Podlaskiej możemy znaleźć w "Życiu Regionów" Rzeczypospolitej. Nie zabrakło tam również Hermesa :-)

http://www.rp.pl/Zycie-Ziemi-Podlaskiej-/310169895-Mistrzowie-innowacyjnych-pomyslow.html

2017/10/06

Dobrych wieści ciąg dalszy... 
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zgłosił nasz projekt do Gospodarczej Nagrody Prezydenta RP w kategorii START-UP. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, kolejny zastrzyk energii do działania i motywacja do ciągłego doskonalenia Hermesa. Nagrodą jest już sam fakt, że coraz szersze grono widzi potrzebę tworzenia rozwiązań dla osób niepełnosprawnych fizycznie i wspiera nas w tym, co robimy.

2017/09/28

"Przyszłość należy do Was !"
Te miłe słowa, a może przepowiednię, usłyszeliśmy podczas TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 odbywającego się w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.), gdzie nagrodzono 10 najlepszych start-upów w Polsce Wschodniej, w tym nasz Projekt Hermes.


– W konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej szukamy rozwiązań, które mogą osiągnąć globalny sukces. Do finałowej dziesiątki zaprosiliśmy najlepszych z najlepszych, nagradzając nie tylko przemyślane biznesplany i ciekawe koncepty, ale również wizję, odwagę i pasję w ich wdrażaniu i rozwijaniu – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP.


– Zaprezentowane tutaj pomysły łamią stereotypy, że Polska Wschodnia jest tylko regionem rolniczym, względnie turystycznym – dodała Beata Cichocka-Tylman, dyrektor w PwC, odpowiedzialna za innowacje i B+R, dotacje i ulgi.
Jury doceniło hybrydową przystawkę do napędu wózka inwalidzkiego HERMES autorstwa startupu Protocut, ułatwiającą poruszanie się osób niepełnosprawnych. Pojazd może być napędzany ręcznie – poprzez mechanizm korbowy zawarty w kierownicy – lub dzięki programowalnemu silnikowi elektrycznemu z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania.


W całej Polsce mieszka około 4,7 mln osób niepełnosprawnych. Przystawka do wózka inwalidzkiego ułatwia ich mobilność, ale pełni też funkcję rehabilitacyjną – zaznacza Hubert Gudalewski, przedstawiciel Protocut Sp. z o.o. i zapowiada planowaną zbiórkę na portalu www.polakpotrafi.pl, która ma pomóc sfinansować rozwój urządzenia.

2017/09/18

Z dumą informujemy: ProtoCut Sp. z o.o. z projektem Hermes został zakwalifikowany do finałowej dziesiątki konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 odbywającego się w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.).

http://www.wschodnikongres.eu/2017/pl/

...Do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 zgłosiły się 44 start-upy. Eksperckie jury wyłoniło spośród nich dziesięć najbardziej interesujących projektów, reprezentujących następujące branże: automatyka i robotyka, budownictwo, EdTech, internet rzeczy, IT, ogrodnictwo i wystrój wnętrz, reklama i marketing, rozrywka elektroniczna i wirtualna rzeczywistość, technologia biomedyczna oraz software house. Najciekawszy start-uperzy wystawią swoje stoiska podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Będą mieli również pięć minut na zaprezentowanie się przed kongresowymi gośćmi i zarażenie potencjalnych inwestorów swoimi pomysłami....

http://www.wschodnikongres.eu/2017/pl/top-start-up-polski-wschodniej/227/

2017/01/23

Projekt Hermes po raz kolejny pojawił się w mediach! Zostaliśmy zaproszeni wraz z reprezentującym projekt "Haptic face" Arturem Milewskim do siedziby firmy Pronar w Narwi przez TVP Białystok, gdzie realizowany był program Głos regionów. Wywiadu udzielili opiekun projektu Profesor Jarosław Sidun oraz inż. Krzysztof Danowski- główny konstruktor. Występ zaczyna się od 21 minuty- zapraszamy do oglądania.
https://tvp3.tvp.pl/28748092/22012017

2016/11/26

Kilka słów o projekcie w Polskim Radio Białystok

http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/139289


2016/11/25

Fotorelacja z Targów Wynalazczości w Brukseli wykonana przez RMF24

http://www.rmf24.pl/zdjecie,iId,2191830,iAId,221524


2016/11/19

MAMY ZŁOTO! Po raz kolejny projekt Hermes został doceniony na międzynarodowych targach innowacyjności w Brukseli 

Złoty medal został przyznany w ramach konkursu EUREKA.


2016/11/17

Fotorelacja z międzynarodowych targów innowacji w Brukseli

2016/11/15

Witamy. Chcielibyśmy z radością poinformować, iż jutro udajemy się z naszym wynalazkiem na prestiżowe, międzynarodowe targi innowacji BRUSSELS INNOVA 2016 w Brukseli!
Będziemy w miarę możliwości relacjonować wydarzenie na żywo z Brukseli.

Czy będzie kolejne złoto?

Trzymajcie za nas kciuki!

Poniżej katalog wystawców z Polski prezentujących swoje wynalazki na targach.
Jesteśmy na stronie 56

http://www.haller.pl/…/1.%20BRUSSELS%20INNOVA%202016%20Cata…


2016/11/15

Relacja platon TV.
Wypowiadają się:
Dr hab. inż. Jarosław Sidun- opiekun koła naukowego ORTHOS
inż. Hubert Gudalewski-Technolog w projekcie HERMES
Prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn- Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.
http://biaman.platontv.pl/show/5881

2016/11/14

Wideo oraz fotorelacja z premiery Hermesa na Wydziale Mechanicznym PB.
Wypowiedź
inż. Krzysztof Danowski - Główny Konstruktor.
Mgr inż. Łukasz Kulaszewicz- doktorant WM oraz tester HERMESA
http://podlaskie.naszemiasto.pl/…/politechnika-bialostocka-…

2016/06/16

Odbiór złotego medalu Miedzynarodowych Targów innowacji INTARG 2016 w Katowicach
Na zdjeciu:
Matusz Darmofał
Krzysztof Danowski

Gold medal award on international innowation Expo INTARG 2016 Katowice.


2016/05/22

Odbiór nagrody za pierwsze miejsce w studenckiej sesji plakatowej konferencji naukowej Majówka Młodych Biomechaników dla artykułu: ,,REHABILITACYJNE MOŻLIWOŚCI PRZYSTAWEK NAPĘDOWYCH DO WÓZKÓW INWALIDZKICH"

2016/03/31

"Na posiedzeniu Rady Wydziału Mechanicznego Dziekan prof. Andrzej Seweryn wręczył kolejnym studentom dyplomy High Quality Student Wydziału Mechanicznego. Wyróżnienia otrzymały osoby zaangażowane w pracę nad przystawką napędową do wózków osób niepełnosprawnych HERMES: Mateusz Darmofał , Krzysztof Danowski, Paweł Carewicz, Gustaw Antypiuk i Hubert Gudalewski. Hybrydowy Elektryczno-Ręczno-Mechaniczny Eksperyment Studencki jest projektem rozwijanym przez studentów inżynierii biomedycznej ze Studenckiego Koła Naukowego ORTHOS działającego pod kierunkiem dr hab. inż. Jarosława Siduna. High Quality Student Wydziału Mechanicznego jest nagrodą przyznawaną szczególnie wyróżniającym się studentom, którzy czynnie uczestniczą w życiu Wydziału Mechanicznego."
Żródło: facebook.pl/wydzialmechaniczny.pb