Czym jest Hermes?

  Hermes to przystawka do wózka inwalidzkiego z napędem hybrydowym: elektrycznym silnikiem oraz pedałami ręcznymi, które mogą ze sobą współpracować. Solidna budowa i wyważenie to podstawa. Jest prosty w obsłudze i konserwacji. Zadbaliśmy o jego bardzo łatwy montaż i demontaż. Spokojnie poradzi sobie z nim osoba niepełnosprawna. 

  Dostawka spełnia wymogi przepisów Kodeksu Drogowego i można poruszać się nim nie tylko po ścieżkach rowerowych i chodnikach, ale także po drogach publicznych na tych samych zasadach co wózki rowerowe. Przystawka zastępuje osobie jeżdżącej na wózku rower, tylko, że używa się rąk a nie nóg. Używając rąk do napędzania Hermesa usprawnia się między innymi koordynację ruchową oraz koncentrację. Wzmacnia się mięśnie rąk, barków i pleców.  Przy zwiększonym wysiłku i dłuższych dystansach można zwiększyć też objętość płuc. Zwiększenie aktywności fizycznej będzie miało ogromny, pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.


Dla kogo?

  Na rynku mamy wiele dostępnych różnego rodzaju sprzętów, które umożliwiają przemieszczanie się właśnie takim osobom. Dla niektórych jest to jednak za mało. Projekt HERMES został stworzony z myślą o ludziach, którzy chcą poczuć się wolni mimo niepełnosprawności i zwiększyć swoją sprawność ruchową.

  W przypadku, gdy użytkownik zmęczy się używająć pedałów ręcznych lub po prostu, gdy chce poczuć pełną moc i prędkość Hermesa, może jechać dalej na napędzie elektrycznym. Zastosowana technologia odzysku energii zwiększa zasięg na jednym ładowaniu baterii.

  Zbudowaliśmy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej prototyp Hermesa, który następnie testowały osoby niepełnosprawne i udzieliły nam bezcennych wskazówek, co do zmian w dalszym etapie prac nad rozwojem projektu.Doceniono nas

Konstrukcja zyskała zainteresowanie mediów, dzięki czemu zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 w Katowicach, na których zostaliśmy nagrodzeni aż dwoma złotymi medalami oraz na Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 w Brukseli, gdzie również otrzymaliśmy złoty medal. Zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej 10-tki w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017), gdzie mieliśmy okazję zaprezentwać Hermesa. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem a my cieszymy się  z nowych cennych kontatków. Najnowszym osiągnięciem jest wygrana w konkursie TECHNOTALENT 2017 w kategorii TECHNIKA!!!!